Nasze Beneficjentki

 

Dzięki Stypendium od Klubu SI w Gdańsku byłam w stanie wydać moja pierwsza, firmowaną własnym nazwiskiem, wymarzoną płytę. Znalazły się na niej piosenki prezentujące amerykański folk. Płyta zyskała bardzo przychylne recenzje, a co więcej, w branżowym czasopiśmie "Twój Blues", płyta ta znalazła się na trzecim miejscu w dorocznej ankiecie na najlepsze polskie płyty bluesowe. Co więcej - dzięki płycie, zespół uplasował się na drugim miejscu w kategorii: odkrycie roku, a ja również na drugim jako wokalistka roku.
Zaproszono nas również na kilka festiwali bluesowych w kraju i zagranica (Czechy, Słowacja).
Jestem niezmiernie zadowolona z Państwa wsparcia i ogromnie za nie dziękuję!

Serdecznie pozdrawiam,

Joanna Knitter

 

 


 

"Wsparcie dla studentki medycyny"
W roku akademickim 2013/14 otrzymałam od fundacji grant, za co jestem bardzo wdzięczna.
Kwota była nieduża, ale pozwoliła mi na zakup nowych specjalistycznych podręczników, na które normalnie nie mogłabym sobie pozwolić. Kiedy ma się takie pomoce naukowe pod ręką, studiowanie jest łatwiejsze i można spokojnie przygotowywać się do egzaminów w akademiku, bez walki o nieaktualny tom, czy miejsce przy stole w czytelni.
"Studia są dla mnie bardzo ważne, wybrałam je by móc pomagać innym. Ludzie, którzy kiedyś sami potrzebowali pomocy, wiedzą jak ważne jest serce otwarte na bliźnich."

Z wyrazami szacunku i wdzięczności,

Aleksandra Miotk


Dzięki otrzymanemu z Banku Ambitnych Kobiet grantowi miałam szansę na regularną pracę w studio Pilates zakończoną serią szkoleń. Pilates jest moją pasją, dopełnia też taniec, którym zajmuję się zawodowo. Ta technika pracy z ciałem jest idealnym sposobem na różne kontuzje i schorzenia, poza tym jest doskonałą odskocznią od zabieganej codzienności, skupia uwagę nie tylko ciała, ale i ducha. Szkolenia ugruntowały moją wiedzę w zakresie metody Pilates, dzięki czemu trening jest bardziej świadomy i efektywny wzbogacając mój proces pracy z ciałem. Mogę też dzielić się zdobytymi umiejętnościami z innymi wykorzystując je w trakcie prowadzonych zajęć.

 

Ula Zerek

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Udział w programie Bank Aktywnych Kobiet Klubu SI w Gdańsku zobowiązuje. Przyznany grant umożliwił mi opracowanie i publikację historii Teatru Galeria (gdańskiego teatru neoawangardowego, działającego w latach 60 XX wieku) na stronie Archiwum Teatru Alternatywnego Instytutu Teatralnego w Warszawie. Pozwolił także na wygłoszenie wykładu w ramach Festiwalu Nowej Scenografii w Katowicach i w Pracowni Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Serdecznie dziękuję!

Martyna Groth

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wiolonczela, na której gram, jest instrumentem z 1821r. francuskiego lutnika Jean Gosselin. Zawsze marzyłam, aby mieć instrument, który ma własną historię, na którym grało już wiele pokoleń wiolonczelistów. Wierzę, że dzięki temu jego brzmienie jest ciekawsze i szlachetniejsze.

Niezbędny dla tak wartościowego instrumentu futerał wiolonczelowy zakupiłam dzięki dofinansowaniu Soroptimist International w ramach programu Bank Ambitnych Kobiet.Umożliwia mi on wygodne oraz przede wszystkim bezpieczne  podróżowanie również w najbliższym czasie kiedy to orkiestra I, CultureOrchestra, w której gram (zespół złożonyz wybitnie uzdolnionych młodych muzyków z Polski i krajów Partnerstwa Wschodniego – Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy, powołany przez Instytut Adama Mickiewicza w 2011 r.) rozpocznie w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku w sierpniu 2014 tegoroczną trasę koncertową obejmującą Kassel, KultursommerNordhessen, KongressPalais, Stadthalle, La Roque d’ Antheron, 34e Festival International de Piano, Edynburg, International EdinburghFestival, Usher Hall oraz Sztokholm, Baltic Sea Festival.

Po zakończeniu trasy koncertowej z I, CultureOrchestra, czeka mnie wiele koncertów z moim zespołem Feroce Trio, z którym współpracuję na co dzień w Poznaniu.

Bez wsparcia finansowego Klubu Soroptimist International w Gdańsku zakup tak drogiego, a jednocześnie niezbędnego futerału, byłby niemożliwy. Dzięki gwarancji, jaką otrzymałam przy zakupie futerału, jego użytkowanie powinno trwać wiele lat.

pozdrawiam serdecznie,

Zofia Elwart

pozdrawiam serdecznie,

 

Zofia Elwart

 
Soroptimist International - Klub w Gdańsku, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting