Nasze projekty

Bank Ambitnych Kobiet

 

Bank Ambitnych Kobiet to projekt skierowany do dziewcząt i kobiet zaangażowanych we własny rozwój, rozwój innych kobiet  lub dzieci, pragnących rozwijać swoje talenty, pasje w sposób ambitny, twórczy, kreatywny i innowacyjny.

Liczą się dla nas wszystkie aktywności -  społeczne, kulturowe, naukowe, edukacyjne, ochrony środowiska, ochrony zdrowia, sportu. Na najbardziej ambitne pomysły przydzielamy stypendia w ramach funduszy pozyskanych z działalności naszego Klubu.

Wnioski można składać w dwóch terminach: do 31 marca oraz do 30 września.

Maksymalna wysokość dofinansowania 10.000 zł.

Szczegóły programu oraz niezbędne dokumenty w zakładce Program Grantowy.

 

 

 

____________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Studia dla Laury z Kenii

Marzeniem Laury jest zostać lekarzem i leczyć dzieci w Kenii. W Kenii dostęp do opieki medycznej jest fatalny, brakuje tam personelu medycznego, wiele dzieci umiera z tego powodu. Dzięki projektowi „Adopcja na odległość” Laura ukończyła średnią szkołę w Kenii.

Obecnie Laura jest studentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, radzi sobie świetnie. Czesne jest bardzo wysokie - wynosi 40 000 zł / rok. SI Gdańsk wspiera Laurę w spełnieniu jej marzeń o zostaniu lekarzem. Opłacamy czesne za Jej studia. Uznaliśmy to za świetną inwestycję, której zwrot jest nie do przecenienia. Laura już jako lekarz pracować będzie w Kenii na rzecz lokalnej ludności. Jako kobiety mające szczęście żyć w Europie czujemy społeczny obowiązek pomocy dziewczynie z Afryki.

W 2016 projekt wsparty w ramach Soroptimist International Europe Scholarship Fund.

Możesz wesprzeć projekt wpłacając dowolną kwotę na konto:

48 1140 2017 0000 4702 1309 9294

Z dopiskiem: Studia dla Laury

 

 

 

Medical University Degree Course for Laura from Kenya

Laura’s dream is to become a doctor and help children in Kenya, where the access to medical services is particularly poor. She graduated from the secondary school in her country thanks to the project „Adoption at a distance”.

Currently Laura is a student of Medical University of Gdansk. Tuition amounts to 40 000 Polish zlotys (ca. 11 000 Euro) and she needs financial support for 6 years. We are happy to provide some funds for her as we consider it a great investment in the future of local Kenyan communities. We realize how lucky we are to live in Europe so feel our duty is to help the most unprivileged in Africa.

Our project received support from SIE Scholarship Fund in 2016.

To support this project we welcome your contribution.

Our bank account IBAN: PL39 1140 2017 0000 4302 1290 7398 SWIFT: BREXPLPWMBK

Transfer name: STUDIA DLA LAURY.

____________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Warsztaty artystyczne dla dzieci z Sierocińca Kasisi w Zambii

Dzieci z Sierocińca Kasisi w Zambii, często po traumatycznych przeżyciach w dzieciństwie uczestniczą w warsztatach terapeutycznych w postaci zajęć malarskich. Dzieci bardzo zdolne, kreatywne, ale niestety nie mają dostępu do artykułów plastycznych.

Dostarczamy materiały ( podobrazia, farby, pędzle ) na warsztaty malarskie dla wychowanków Sierocińca. Warsztaty prowadzi lokalny artysta zambijski. Taka terapia zajęciowa pozwoli na podniesienie samooceny, wiary we własne możliwości, pozwoli zdystansować się do traumatycznych przeżyć. Rozwój umiejętności może stać się zaczątkiem do samodzielności i niezależności. Rękodzielnictwo artystyczne może stać się ich przyszłym zawodem, który poprawi ich sytuację ekonomiczną. Regularnie dostarczamy materiały malarskie do Kasisi.

Projekt uzyskał wsparcie od Roswitta Ott Fund oraz Klubu SI Vallauris-SA-Mougins z Francji

Możesz wesprzeć projekt wpłacając dowolną kwotę konto:

39 1140 2017 0000 4302 1290 7398

Z dopiskiem: Warsztaty dla Kasisi

 

Art Workshops for Children in the Kasisi Orphanage

Children from the Kasisi Orphanage in Zambia, often with traumatic experiences, participate in therapeutic painting workshops. Children are talented and creative but have no materials for their work.

We regularly provide painting materials and accessories so that the classes can be run by a professional Zambian artist. The therapy helps them overcome their traumas, improve self-esteem, learn crafts as a way to their personal independence and possibly future occupation.

Our project was supported by Roswitta Ott Fund and the French SI Club from Vallauris-SA-Mougins

To support this project we welcome your contribution:

Our bank account IBAN: PL39 1140 2017 0000 4302 1290 7398 SWIFT: BREXPLPWMBK

Transfer name: WARSZTATY DLA KASISI

 


Razem troszczymy się o przyszłośc

 

 

Zdrowie dla Zambii

Prawie dziewięć milionów dzieci umiera na świecie rocznie przed osiągnięciem piątego roku życia. Szczególne miejsce w tych statystykach zajmuje  Afryka i pomimo, że od 1990 roku śmiertelność spadła o 28% to wynik ten nie jest zadowalający. Projekt  Zdrowie dla Zambii koncentruje się na pomocy medycznej dla dzieci w Zambii poprzez wolontariat medyczny w sierocińcu oraz dostarczanie leków i  materiałów medycznych. Przyłączając się do Kampanii Społecznej Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju i Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polski oraz programu światowej organizacji Soroptimist International Zdrowie Kobiet- zapewnienie lepszego dostępu do opieki medycznej- klub SI Gdańsk w pierwszej edycji projektu wspiera sierociniec w Kasisi w Zambii przekazując leki o wartości 3 000 zł (1 000 USD ). Jedna z naszych koleżanek w 2013 r. przebywała w Kasisi dwukrotnie jako lekarz wolontariusz. W czerwcu tego roku ponownie wyjeżdża na miesięczny wolontariat do Zambii.

W Kasisi mieszka 260 dzieci ( w tym 70 zakażonych HIV/ chorych na AIDS ) , którymi opiekują się polskie Siostry Zakonne. Dom dziecka w Kasisi działa wyłącznie dzięki ofiarności ludzi dobrej woli. Nie ma  żadnego wsparcia ze strony państwa zambijskiego , a potrzeby obejmujące  zapewnienie wszystkim dzieciom jedzenia, ubrania, leków i możliwości nauki są ogromne.

W najbliższej przyszłości planujemy przekazanie kolejnej partii leków oraz  żywności, a także wyjazd wolontariuszy.a wyłącznie dzięki ofiarności ludzi dobrej woli. Nie ma żadnego wsparcia ze strony państwa zambijskiego, a potrzeby są ogromne, żeby zapewnić wszystkim dzieciom jedzenie, ubranie, leki i możliwość nauki (http://www.kasisichildren.org/).

wyłącznie dzięki ofiarności ludzi dobrej woli. Nie ma żadnego wsparcia ze strony państwa zambijskiego, a potrzeby są ogromne, żeby zapewnić wszystkim dzieciom jedzenie, ubranie, leki i możliwość nauki


 

Zdrowie dla Zambii

Rozpoczęty w 2007 roku projekt „Troszczymy się o przyszłość - RAZEM” skierowany jest do dziewcząt w wieku 16-24 lat  z Niemiec i Polski.  Stanowi platformę spotkania kobiet z dwóch krajów historycznych sąsiadów, przyjaciół, poznaania zwyczajów, tradycji a także pozwala rozwiać stereotypowe opinie i znaleźć drogę po pokonanie uprzedzeń.

Celem spotkania jest pobudzenie aktywności społecznej, wsparcie niezależności kobiet, zaradności życiowej, uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym oraz aktywności obywatelskiej w przyszłym europejskim społeczeństwie. Ważnym elementem spotkania jest również sztuka jako nieodłączna część życia.

Spotkanie odbywa się na przełomie lipca i sierpnia w Krzyżowej, na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego i trwa  6 dni.

 

Program pobytu obejmuje warsztaty, których tematyka ustalana jest niezależnie w każdym roku oraz zwiedzanie Wrocławia i okolic.

Koszty pobytu pokrywa organizator, koszty dojazdu uczestnicy.

Szczegóły programu oraz termin spotkania w roku 2014 będą dostępne wkrótce.


Zdrowie dla Zambii  W trosce o czyste środowisko.

W  dobie  wzrostu efektu cieplarnianego, kiedy stwierdzono, że ostatnie dwie dekady XX wieku były najcieplejszymi przez ostatnie stulecia, kiedy obserwujemy przyspieszone topnienie  lodowców, kiedy coraz częściej zdajemy sobie sprawę z konsekwencji społecznych tych zjawisk klub Soroptimist International w Gdańsku pragnie włączyć się do ogólnoświatowej akcji na rzecz zdrowego  i czystego środowiska.

Niech nasze otoczenie się zazieleni- to myśl przewodnia naszego projektu. Wspólnie z koleżankami z klubu SI w Kolonii Rothenturm/Niemcy  planujemy w kwietniu 2015 roku  posadzić  9 drzew na terenie kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. Gatunki  drzew oraz miejsce ich posadzenia ustalone zostały wspólnie  z Ogrodnikiem Miejskim oraz autorem projektu zieleni  terenu kampusu.

Jednym ze wydarzeń towarzyszących będzie  wystawa poświęcona  działaniom i projektom  prowadzonym przez światową organizację jaką jest Soroptimist International.

Już dziś zapraszamy do udziału  w tym wydarzeniu.

O innych wydarzeniach towarzyszących  powiadomimy wkrótce.

 


 

 

Edukacja i rozwój dzieci z Kasisi w Zambii

Dzięki SI Gdańsk oraz jej przyjaciołom - firmie Trefl do dzieci z Kasisi trafiły puzzle i gry. Podarowane gry i puzzle zostały zapakowane w 3 wielkie paczki i wysłane do Domu Dziecka Kasisi w Zambii. Kilka dni temu dotarły na miejsce ! Dzieci mogły w Dzień Dziecka bawić się nowymi zabawkami.

Dzieci aby żyć i rosnąć potrzebują dostępu do wody pitnej, żywności oraz opieki zdrowotnej. Aby się rozwijać, dorastać i być szczęśliwymi potrzebują również zabawy. Zabawa to jedna z form terapii po traumatycznych przeżyciach, możliwość budowania własnej wartości oraz pierwszy krok do usamodzielniania się. Edukacja, rozwój i poczucie bezpieczeństwa daje szansę na niezależność w dorosłym życiu. Jesteśmy szczęśliwi, ze możemy w tym uczestniczyć.

 

 

 

 

 

 
Soroptimist International - Klub w Gdańsku, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting