wydarzenia

Maj 2015

Women Voice and Beat

Ten koncert zapowiadany od listopada 2014 roku  podbił serca publiczności. Galeria Pionova w Gdańsku jak i klub U Muzyk’uff w Gdyni wypełnione były  po brzegi. Kompozycje  Kasi Kadłubowskiej i Aylet Ori Benita zachwyciły swym brzmieniem i oryginalnością.

Dziękujemy.

Ale to nie tylko koncert  wypełnił  dni od 13 do 15 maja. 
Naszymi gośćmi  w tym czasie były sympatyczne Soroptimistki  z trzech klubów izraelskich. Przedstawiłyśmy im Gdańsk jako  nowoczesne miasto z przeszłością. Pokazałyśmy nie tylko Stare Miasto z ulicą Długą ale też Teatr Szekspirowski , Europejskie Centrum Solidarności, Oliwę i Sopot. Dla wielu z nas spotkanie w gdańskiej synagodze było  nowym ciekawym doświadczeniem.
Już dziś wiemy, że podpisany z klubem SI  Pardes Hanna Karkur w Izraelu  Frienship Link będzie owocował w przyszłości.
To był bardzo intersujący czas, nowe znajomości, nowe przyjaźnie, nowe doznania i wspaniała muzyka. I to wszystko to Soroptimizm.
Kilka migawek z tych trzech wspaniałych dni.

LISTOPAD 2014

Współpraca naszego klubu oraz Unii Izraeliskiej klubów Soroptimist International zaowocowała wspólnym projektem – grantem dla dwóch młodych artystek:  Polki  Katarzyny Kadłubowskiej i Izraelki Ayelet Ori Benita.  Efektem ich wzajemnej fascynacji muzyką  starożydowską, arabską, południowoafrykańska oraz polską  będą nagrania  wykorzystywane  zarówno w muzykoterapii  jak i edukacji muzycznej.

13 listopada 2014r. obie artystki zagrały koncert  w Nazarecie.

Poniżej zaproszenie  do udziału w tym wydarzeniu.

Kolejne koncerty zaplanowano na 14 i 15 maja 2015 w Gdańsku i Gdyni.

Serdecznie zapraszamy już dziś.

 

 

Maj 2014

I jest nas coraz więcej…..

I jest nas coraz więcej kobiet poszukujących  najlepszego dla nas, wspierających edukację innych, umacniających innych i siebie w drodze do pełniejszego wykorzystania własnego potencjału i możliwości, dążących do  zapewnienia lepszego i bezpieczniejszego  życia  swoim społecznościom.  I jest nas coraz więcej bo do grona  35 000 Soroptimistek w 58 krajach Europy, działających w 120 klubach dołączyły 23 mieszkanki polskiego Cieszyna tworząc pierwszy w Cieszynie klub Soroptimist International oraz 26 mieszkanek niemieckich Heiligenhaus i Velbert tworzące kolejny 208 klub w tym kraju.

 

Gratulujemy naszym koleżankom  a poniżej  kilka migawek z uroczystego zaprzysiężenia obu klubów.


 

VII polsko-niemieckie spotkanie w Krzyżowej

Projekt Troszczymy się o przyszłość - RAZEM „Caring for the future – together“ VII polsko-niemieckie spotkanie w Krzyżowej młodych kobiet w wieku 16-24 lata to 6-dniowe warsztaty, podczas których uczestniczki poznawały siebie i historię swoich narodów, w celu budowania nowej wspólnej przyszłości.
Celem projektu jest pobudzenie aktywności społecznej, wsparcie niezależności kobiet, zaradności życiowej, uczestnictwa w życiukulturalnym i społecznym oraz aktywności obywatelskiej w przyszłym europejskim społeczeństwie. Poprzez nawiązanie do historii stosunków polsko-niemieckich, historii Kręgu z Krzyżowej, odwagi cywilnej oraz roli kobiety w społeczeństwie, dziewczęta mogły zastanowić się nad swoją aktywną przyszłością. Ważnym elementem spotkania jest również sztuka jako nieodłączna cześć życia. Człowiek świadomy życia wie, że nie jest tylko obserwatorem, lecz twórcą, może kształtować również samodzielnie swoją przyszłość. Warsztaty artystyczne "Źycie i tworzenie jest jednością” zostały poprowadzone przez Marie Luise Salden, niemiecką artystkę urodzoną w Elblągu.

 

Dotację na realizację projektu "Troszczymy się o przyszłość - RAZEM „Caring for the future – together“ VII polsko-niemieckie spotkanie w Krzyżowej" przyznał Zarząd Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

 

 
Podziękowania dla Sponsorów i Darczyńców

 
More Articles...
« StartPrev12NextEnd »

Soroptimist International - Klub w Gdańsku, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting